Szkoła Podstawowa w Kuźnicy

798 948 513- biblioteka

e-mail: sekretariat@spwk.edu.pl

• Do wakacji: 85 dni

Pamiętamy o Rodakach nad Niemnem - podsumowanie zbiórki bożonarodzeniowej „Polacy Kresowym Rodakom”

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w zbiórce darów dla Kombatantów i dzieci z Kresów Wschodnich. Od 23 listopada do 10 grudnia na terenie szkoły zbierane były produkty spożywcze, artykuły szkolne, a także gry i zabawki. Liczba Kombatantów z roku na rok jest coraz mniejsza, dlatego podczas tegorocznej zbiórki w pierwszej kolejności paczki będą podarowane dzieciom mieszkającym na Kresach.

Dzięki naszym niezawodnym darczyńcom, udało się zebrać prawie 250 kilogramów różnych artykułów, czyli 25 paczek. Nieodłącznym elementem świątecznych podarunków były też kartki świąteczne i listy przygotowane przez każdą z klas naszej szkoły. Wiemy, że w podobnej akcji z wielkim sukcesem uczestniczyli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowym Dworze. Ten skromny dar od nas to znak pamięci dla tych Rodaków, którzy urodzili się i pozostali na Kresach Wschodnich, heroicznie broniąc różnych śladów polskości oraz wiary. W dalszym ciągu bowiem bycie Polakiem na Kresach nie jest łatwe. Wierzymy, że te prezenty wywołają na wielu twarzach uśmiech i wzruszenie. Chcemy, by inni wiedzieli, że pamiętamy o naszych bliskich, mimo że mieszkają po drugiej stronie granicy.

Dzięki tej akcji, uczniowie uczą się pomagać i angażować zarówno w życie szkoły jak i innych ludzi. Koordynatorami akcji byli wolontariusze szkolnego koła Caritas prowadzonego przez panią Jadwigę Hrybińską oraz harcerze i zuchy 7 Kresowej Drużyny Harcerskiej, których opiekunkami są panie Agnieszka Kazberuk i Luiza Rapiej.

Dziękujemy z całego serca wszystkim darczyńcom – uczniom, przedszkolakom, rodzicom, osobom prywatnym, parafiom za okazaną pomoc i wsparcie.

Autor: Uczenice kl III a gimnazjum - Julia Białoszewicz i Katarzyna Czeremcha